Mobiliųjų telefonų ekranai

šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausius mobiliųjų telefonų ekranų tipus.

 • TFT LCD (Thin Film Transistor Liquid Crystal Display)

Tai vienas iš skystųjų kristalų displėjų tipų naudojantis TFT technologiją pagerinti atvaizdavimo kokybę. 

Šis displėjų tipas labai paplitęs mobiliuose telefonuose, tačiau mobiliųjų įrenginių gamintojai jau vis dažniau naudoja kitus, didesniu kontrastingumu ir mažesnėmis energijos sąnaudomis pasižyminčius, displėjus.

 • AMOLED (active matrix organic light emitting diode)

Technologija, kuri greičiausiai išstums TFT displėjus iš rinkos, AMOLED ekranai vizualiai pasižymi didesne spalvų gama, didesniu kontrastingumu ir mažesnėmis energijos sąnaudomis. Vienas iš didesnių AMOLED minusų – ekranas prastai matomas, kuomet į jį krenta tiesioginiai saulės spinduliai.

 • Super AMOLED

Pagerintas AMOLED ekranas, pagrindinis skirtumas nuo paprasto AMOLED displėjaus yra tas, kad sluoksnis aptinkantis prisilietimus yra integruotas į pati ekraną. Taip pat Super AMOLED pasižymi mažesniu saulės atspindėjimu, nei paprasti AMOLED ekranai.

 • Super AMOLED Plus

AMOLED Plus sunaudoja 18% mažiau energijos, nei Super AMOLED ir pasižymi dar didesne raiška.

 • IPS (in-plane switching)

IPS ekranai pasižymi labai ryškiomis spalvomis ir dideliu matymo kampu. Prietaisai su šiais displėjais taip pat pasižymi didesne kainą, tačiau vaizdas juose matomas bet kokiu kampu.

Bravia engine – Sony ericsson ir Sony kompanijos technologija. Ja naudoja xperia telefonai. Bravia engine – tai vaizdo, kontrasto ir spalvų gerinimo technologija. Ji padidina kontrastą, sumažina “triukšmą” nuotraukose, pagerina apšvietimą.

Xperia ekranai naudoja LED – backlight apšvietimą, vietoje šalto katodo apšvietimo, kurį naudoja seni TFT ekranai.

Retina ekrano tipas – Apple produktas. Reiškia žodį tinklainė. Jis pasižymi tuo, kad paprasta žmogaus akis tiesiog neįžiūrės pikseliu tokio tipo ekrane.

Jei žmogaus akys yra geresnės nei 20/20 tada vaizdą žmogus matytu tokiame ekrane pikseliuota. Dauguma žmonių to nemato. Retina ekraną gamino pagal žmogaus tinklainę, bet nepavyko pagaminti tobulai. 

 • Ultra AMOLED

LG technologija sukurta 2011m rugpjūti. Panašu i Super AMOLED technologija. Skirtumą sunkiai pamatysite. 

 • Super LCD(S-LCD)

S-LCD – gamina Sony mobile display (SMD). Window-On struktūra: oro tarpas pašalintas, o ekrano stiklas įdėtas kuo arčiau ekrano modulio. LCD ekrano atspindys 12%, o S-LCD sumažina iki 4%. Gaminamos rezoliucijos 640×360, 480×320, 640×480, ir 800×480

 • Clear black ir super bright ekranai

Nokia gaminami ekrano tipai.

Clear black ekranas

 1. sluoksnį perėjus šviesa vertikaliai nukreipiama.
 2. apvalus poliarizuotas sluoksnis, kuris paverčia šviesą tinkamai poliarizuota.
 3. šviesa atsimuša į ekraną ir yra nukreipiama kairėn.
 4. šviesa eina per poliarizuotą sluoksnį vėl. Šviesa tampa horizontaliai poliarizuota.
 5. galiausiai šviesa atsimuša į linijinį poliarizuotoją ir taip šviesa blokuojama iš abiejų pusių (vertikaliai ir horizontaliai).

Ekrano šviesos neblokuoja todėl, kad šviesa eidama atgal, per paskutinį filtrą, tampa nepoliarizuota ir pereina kiaurai ekrano stiklą. Šis tipas ekrane išryškina juodą spalvą.

 • Super bright – padidina ekrano ryškumą.

Apibendrinant  – geriausio varianto nėra. Pasirinkite kuris jums tinkamiausias.

Šioje kategorijoje nėra prekių.